Türk voleybolunda bu hafta, art arda pek çok zafer kazanıldı. U16 Kız ve U17 Erkek Milli Takımlarımız namağlup Avrupa Şampiyonası bileti kazanırken; Türkiye Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımımız da CEV Avrupa Kıta Elemeleri Finalleri’nde oynamaya hak kazandı.

Altyapı Milli Takımlarda U17 Erkek ve U16 Kız Takımlarımız elemeleri namağlup tamamlayarak Avrupa Şampiyonası’nda gitmeye hak kazandı. Plaj voleybolunda da İzmir’de düzenlenen CEV Avrupa Kıta Elemesi 2. Turu’nda Türkiye Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımımız namağlup şampiyon oldu.

17 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, 5-8 Mayıs tarihlerinde Portekiz’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2. Raunt’ta mücadele etti. U17 Erkek Takımımız, ilk maçta Avusturya’yı 3-2, ikinci maçta İspanya’yı 3-0, son maçta da ev sahibi Portekiz’i 3-0 yenerek grubunu namağlup tamamladı ve Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

2021 CEV U17 Erkekler Avrupa Şampiyonası, 10-18 Temmuz 2021 tarihleri arasında Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapılacak.

16 Yaş Altı Kız Milli Takımımız da 6-9 Mayıs tarihlerinde Slovenya’nın Maribor kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2. Raunt’ta mücadele etti. 16 Yaş Altı Kız Milli Takımımız; ilk maçta Avusturya’yı 3-0, ikinci maçta Portekiz’i 3-1, son maçta da ev sahibi Slovenya’yı 3-1 yenerek grubunu namağlup tamamladı ve Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

2021 CEV U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası 10-18 Temmuz 2021 tarihleri arasında Macaristan ve Slovakya’nın ev sahipliğinde yapılacak.

İzmir’de düzenlenen CEV Avrupa Kıtası Elemeleri 2. Turu’nda mücadele eden Türkiye Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımımız, turnuvada oynadığı 8 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak önemli bir başarıya imza attı. Türkiye Erkekl Plaj Voleybolu Milli Takımımız, 23-26 Haziran 2021 tarihlerinde Hollanda’da düzenlenecek CEV Avrupa Kıta Elemeleri Finalleri’nde Tokyo Olimpiyatları vizesi arayacak.