Fenerbahçe Spor Kulübü, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katıldığı, açılış konuşmasını TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan’ın yaptığı etkinlikte Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda mücadele eden Fenerbahçeli milli sporcularımız, aileleri ve spor yöneticileri ile bir araya geldi.

Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden boksörlerimiz Buse Naz Çakıroğlu, Batuhan Çiftçi, Ramil Guliyev, Ersu Şaşma, Tuğçe Şahutoğlu, Eda Tuğsuz, Özkan Baltacı, Kayhan Özer, Oğuz Uyar, Onat Kazaklı, Emre Sakçı, Deniz Ertan, Deniz ve Ateş Çınar, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol ve Meliha İsmailoğlu organizasyona katılım gösterdi. Etkinliğe İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatin Çintımar, Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Yelken Federasyonı Başkanı Özlam Akdurak, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Başkan Vekili Erol Bilecik, Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan ve diğer yöneticiler de katıldı.

TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan yaptığı açılış konuşmasında, “Bugün bu güzel etkinlikte aranızda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu vesileyle siz sporcularımızı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndaki başarılarınızdan ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmenizden dolayı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi adına kutluyor ve teşekkür ediyorum. Tebrik ve teşekkürlerimi sadece madalya kazanan sporcularımıza değil, Olimpiyatlara katılma başarısı gösteren, bize birçok ilkleri yaşatan ve sportif geleceğimizin umudu olan siz sporcularımızın her birisine… Ülkemizde binlerce kız ve erkek çocuğumuza ilham kaynağı ve moral oldunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Türk sporunun sürdürülebilir gelişimi için spor kulüplerinin en önemli lokomotif olduğu gerçeğini bir kez daha ifade ederken, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü bu yöndeki katkıları ve başarıları için bir kez daha tebrik ediyor ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda başarılar diliyorum. Teşekkür ederim.” dedi.

Gündoğan’ın ardından kürsüye gelen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç konuşmasına, “Spor Bakanımız aynı zamanda çok iyi bir Fenerbahçeli olan Sayın Muharrem Kasapoğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Sayın Vefa Küçük, Milli Olimpiyat Komitesi’ni temsilen Genel Sekreterimiz Neşe Hanım’a, tüm federasyon başkalarımıza bugün burada 5 federasyon başkanımız var, biz 6 branşta katılmıştık, Amatör Şubelerimizden Sorumlu Sayın Fikret Çetinkaya, Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım ve özellikle günün en önemli katılımcıları sporcularımız ve ailelerine bugüne katıldığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim, zahmet edip vakit ayırdığınız için…” diyerek başladı. Ali Koç konuşmasında Tokyo 2020 Olimpiyatları, sporculara verilen destekler ve Fenerbahçe Spor Kulübünün geleceğine yönelik açıklamalar yaptı.

Günün son konuşmasını ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptı. Kasapoğlu, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün çok değerli yöneticileri, federasyonlarımızın, Olimpiyat Komitemizin değerli yöneticileri, değerli hocalarımız, antrenörlerimiz, gözbebeğimiz çok kıymetli sporcularımız, onların değerli aileleri sizleri en içten duygularımla saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Tabii bizim bugün bir araya gelmemize vesile olan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, çok değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Az önce Ali Bey bahsetti; aslında Olimpiyat öncesi planladığımız bu buluşmayı maalesef pandemi koşulları vesilesiyle, sebebiyle Olimpiyatların sonrasına ertelemiş olduk. Ama iyi ki de ertelemişiz, sizlerle her zaman buluşmak, sizlerle birlikte olmak, sizlerin heyecanını hissetmek bizler için her zaman bir mutluluk. Ben bu vesileyle bugün burada olan herkese katılımları, burada olmaları nedeniyle de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi. Kasapoğlu konuşmasında Tokyo 2020 Olimpiyatları ve sporda son yıllarda yakalanan başarı hakkında değerlendirmelerde bulundu.