Olbia kentinde devam eden Gençler Dünya Judo Şampiyonasının ikinci gününde erkekler 73 kiloda Umalt Demirel gümüş, kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız bronz madalyanın sahibi oldular.

İtalya’nın Olbia kentinde süren Gençler Dünya Judo Şampiyonasının ikinci gününde erkekler 73 kiloda Umalt Demirel gümüş, kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız bronz madalya kazandılar.

Erkekler 73 kiloda Umalt Demirel; ilk turda Azerbaycanlı Narmian Mirzayev’i ipponla, ikinci maçta Avusturyalı Samuel Gassner’i waza-ari ile 3.turda Rus Kantemir Khazhmetov’u, çeyrek finalde Sloven Jus Mecilosek’yi yarı finalde Fransız Joan-Benjamin Gaba’yı altın skorda ipponla (3 shido) ile yenerek finalde Romen Adrian Sulca ile altın madalya için mücadele etti. Rakibine yenilen Umalt Demirel, gümüş madalya ile Dünya ikincisi oldu.

57 kiloda Özlem Yıldız ilk turu maç yapmadan geçerken, ikinci maçında Mogol Namuundalai Altankhundaga’yı, üçüncü turda Letonyalı Anastasija Sokirjanska’yı, çeyrek finalde Avusturyalı Lisa Grabner’i ipponla yenerek yarı finale çıktı. Yıldız, bu turda Rus Ksenlia Galitskaia’ya yenildi ve bronz madalya için İtalyan Veronica Toniolo’ya ile yaptığı müsabakayı altın skorda ipponla (3 shido) kazanarak üçüncülük kürsüsüne çıktı.

63 kiloda Ayten Mediha Yeksan üçüncü maçında, 57 kiloda Hasret Bozkurt ve 63 kiloda Habibe Afyonlu ikinci turda rakiplerine yenildiler.

Şampiyonada yarın erkekler 90 kiloda Ömer Kemal Aydın ve Ahmet Çuhadar müsabakalarını yapacaklar.