Uluslararası Motosiklet Federasyonunca (FIM) bu yıl İzmir ve Aydın illerini kapsayan rotada düzenlenen FIM Uluslararası Motosiklet Turu ödül töreni ile tamamlandı.

Uluslararası Motosiklet Federasyonunca (FIM) bu yıl İzmir ve Aydın illerini kapsayan rotada düzenlenen FIM Uluslararası Motosiklet Turu, gala gecesiyle son buldu. FIM Kültür ve Tur Komisyonu üyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Federasyon olarak bu organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

FIM Touring Komisyonu Direktörü Nuro Leite, “Bu fantastik bölgede geçmişten gelen dünya miraslarını eşsiz bir şekilde koruduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Gelecek nesiller buraları tekrar tekrar ziyaret edecekler. Organizasyon boyunca bize yaptığı katkılardan dolayı Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Salgın nedeniyle geçen sene etkinliklerin yüzde 45’inin iptal edilmek zorunda kalındığını belirten Leite, “Güvenli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz en önemli etkinlik Türkiye’de oldu. Uluslararası düzeyde gerçekleşen Mototour of Nations sadece bu sene Türkiye’de gerçekleşti. Dünya Motosiklet Başkanı benim buraya motosikletle geldiğimi öğrendiği zaman Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’a plaket gönderdi. Bize bu imkanı sağlayan Türkiye Motosiklet Federasyonu’na çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Etkinlikte Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, meclis üyeleri ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, en genç ile yaşlı katılımcı, en uzaktan gelen katılımcı ve en çok kilometre yapan katılımcıya plaket verdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Uluslararası Motosiklet Federasyonu FIM Tur Komisyonu Direktörü Nuno Leite’ye, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) CEO Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Damiano Zamana’da Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar’a teşekkür plaketi takdim etti.

Organizasyon sonunda En iyi Federasyon Portekiz, En iyi kulüp Porto Motosiklet Kulübü, En genç sürücü Pavlina Jalovecka, En yaşlı sürücü Andre Keyers, En uzaktan gelen çift Paulo ve Neusa Mendes ödüllerini alırkan, tura katılan kadın sürücüler: Mendes Neusa, Ferragud Chacon Joana, Jalovecka Pavlina, Gurevich Andrea ve Fornalova Marie’ye de motosikletleriyle turda yer aldıkları için katılım plaketleri takdim edildi.

Ödül töreninden sonra ünlü sanatçı Fedon, Türkiye, İspanya, Portekiz, Çekya, Belçika, Hollanda, İtalya, İsviçre, Hırvatistan, Yunanistan, Ürdün, Irak ve Filistin’den gelen katılımcı ve davetlşlere konser verdi.