Bilindiği üzere 2020 yılında yapılması gereken Yaz Olimpiyat Oyunları Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bir yıl süre ile ertelenmiştir. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından  federasyonlara iletilen yazı ile Genel Kurulların 1 yıl süre ile ertelenerek Olimpiyatlar sonrasında yapılması kararı alınmıştır.

Bu kapsamda, 8 Ağustos 2021 tarihinde tamamlanan Tokyo 2020 Olimpiyatları sonrasında Ana Statü kapsamında Federasyonumuz Yönetim Kurulu almış olduğu karar ile  5.Olağan Genel Kurulunu 07 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da yapma kararı almıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 15 Eylül 2021 tarih ve E-55713576 sayılı federasyonlara gönderilen yazı ile seçimlerin Ana Statü kapsamında belirtildiği gibi yapılması ile ilgili yazısı federasyonlara bildirilerek karara bağlanmıştır. 07 Kasım 2021 tarihinde yapılacak olan başkanlık seçimlerinde Ana Statü gereği 2018 ve 2019 yıllarında 3 er federasyon faaliyetine katılım sağlayan kulüplerimiz için delege hakkı verilecektir.

Federasyonumuz internet sitesi ana sayfasında Hızlı Erişim bölümünde güncel Genel Kurul Duyurularını Genel Kurul Zaman Çizelgesi kapsamında duyuracaktır.

Seçim sürecinin ve secimin tüm Dağcılık camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.

Kulüplerimiz ile hızlı ve etkin iletişimin sağlanabilmesi için kulüp adreslerinin ve telefon numaralarının DYS üzerinden güncellenmesi gerekmektedir.