Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu 5. olağan seçimli genel kurul toplantısı 23 Ekim’de yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Federasyon Başkanı Mutlu Türkmen ve listesi, geçerli 60 oyun tamamını alarak tekrar seçildi.

Federasyonun 5. olağan seçimli genel kurul toplantısı 23 Ekim’de yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Federasyon Başkanı Mutlu Türkmen ve listesi, geçerli 60 oyun tamamını alarak tekrar seçildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı toplantı salonunda yapılan genel kurulun açılışında konuşan Türkmen, “Tek aday olarak girdiğimiz genel kurulda güveninize layık olabilmek için güçlendirdiğimiz yeni yönetimimizle daha çok çalışacağız” dedi. Genel Kurulda divan kurulu seçimine geçilmeden önce, İtalya’da yapılan Dünya Kadınlar Volo Şampiyonasında altın madalya kazanan Buket Öztürk, gümüş madalya kazanan İnci Ece Öztürk ve antrenör Yılmaz Güzelocak ödüllendirildi.

Genel Kurulda kısa bir konuşma yapan Spor Genel Müdür Vekili Murat Kocakaya da Federasyon yönetimini uyumlu ve sorunsuz yürütülen hizmetleri nedeniyle kutlarken, yeni dönemde daha geniş kitlelere ulaşmak için projelerin yürütülmesini talep etti.

Toplam 141 delegeden oluşan ancak 129 ismin bildirildiği genel kurula 84 delege katıldı. Aynı gün 3 ayrı genel kurul yapıldığından bazı delegeler seçime katılmadı. 61 delege oy kullanırken, bu oylardan biri geçersiz olarak tasnif edildi. Geçerli 60 oyu alan Türkmen ve listesi, 3 yıl süreyle seçilmiş oldu.

Federasyon yeni yönetim kurulu üyeleri genel kurulun ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Ayhan Tuğlu ve Serdar Arslan başkan vekili olarak görevlendirilirken, Mutlu Türkmen başkanlığında, Ayhan Tuğlu, Serdar Arslan, Ferdi Şimşek ve Alper Erduran’dan oluşan İcra Kurulu oluşturuldu. Toplantıda ayrıca Faik Kapsız’ın Bocce Lig Sekreteri, Serdar Arslan’ın Bowling Lig Sekreteri, Dr. Mete Yusuf Ustabulut’un başkan danışmanı, Doç. Dr. Taner Bozkuş’un genel koordinatör ve Şakir Erdem’in idari koordinatör olarak görevlendirilmesi kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca il temsilcileri ve alt kurul üyelerinin yeni atamalar yapılıncaya kadar görevlerini devam ettirmesine karar verildi.