18-21 Kasım 2021 tarihleri arasında İspanya-Santa Susanna’da yapılan Dünya Erkekler Bocce (Petank) Şampiyonasında Tarihi Başarı!!!

 

 

18-21 Kasım 2021 tarihleri arasında İspanya’nın Santa Susanna şehrinde yapılan Dünya Erkekler Bocce (Petank) Şampiyonasında Milli Takımımız çok güzel derece ve skorları yakaladılar.

47 ülkeden 48 sporcunun yarıştığı Altın Nokta disiplininde sporcumuz İbrahim Altıntaş yarıştı. Müsabakanın ilk turda 49 sayı vurarak, direk final grubuna yükselen Milli sporcumuz İbrahim Arslantaş, çeyrek finalde Dünya Şampiyonu Belçikalı rakibi Claudie Weibel’i mağlup ederek yarı finale yükselerek kürsüyü garantiledi. Yarı Final müsabakasında Dünya Rekortmeni İtalyan Diego Rizzi ile karşılaşan sporcumuz mağlup olarak Bronz madalya kazanmıştır.

47 Ülkenin ve 160’dan fazla sporcunun yarıştığı takım müsabakalarında ise Ülkemizi İbrahim Arslantaş, Selim Dedemoğlu, Muhlis Kevek ve Halil Ardıçlık temsil ettiler. 5 tur yapılan isviçre sistemi maçlarından sonra ilk 24’te yer alan Takımımız, daha sonrasında Almanya ve Fas maçlarını da kazanarak ilk 16 takım arasına girdiler. Çeyrek Finale kalma maçında Hollanda ile eşleşen Takımımız maçı kaybederek ilk 16’ya kalarak Dünya Şampiyonasını noktaladılar.

Madalya alan sporcumuz İbrahim Arslantaş’ı ve tüm takımımızı tebrik ediyoruz.