Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu, Milli Takımın genel sıralamada zirveye çıktığı Premier Lig Lizbon etabının ardından mesaj yayınladı.

Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu, Milli Takımın dokuz madalya kazanarak genel sıralamada ilk sırayı aldığı Premier Lig Lizbon etabının ardından mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşlere yer verildi.
“Çok değerli karate ailemiz,
rahmetli başkanımız Esat Delihasan’ı ebediyete uğurladıktan sonra ilk uluslararası müsabakaya katılımımızı gerçekleştirdik. Ne mutlu bize ki, sporcularımız ve teknik heyetimiz önceden de olduğu gibi ülkemizin adını Premier League Lisbon’da şampiyonluğa taşıyıp şanlı bayrağımızı bir kez daha zirveye dikti. Yönetim kurulu olarak teknik heyetimizi ve sporcularımızı tebrik ediyoruz. Bizi buralara alıştıran çok sevgili başkanımızın inanıyoruz ki ruhu bir kez daha şad oldu.
Turnuvada üçü altın altısı bronz toplamda dokuz madalya aldık. Turnuvayı şampiyon olarak kapatma sevincinin yanı sıra, kuşkusuz ki bir o kadar sevindirici olan gelişme de 61 kg sporcumuz Merve Çoban’ın Olimpiyat kotasını garantilemiş olmasıydı. Böylece 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılması kesinleşen sporcu sayımız böylece dörde yükseldi.
Rahmetli başkanımızın en büyük hayali olan olimpiyatlara en fazla sayıda sporcuyla katılma yolunda da önemli bir aşamayı daha geçmiş olduk.
 +68 kg sporcumuz Meltem Hocaoğlu Akyol’un da altın madalya alarak olimpik rankingde takipçileri ile arasındaki puan farkını açmış olması başka bir sevindirici gelişmeydi. İnanıyoruz ki Hırvatistan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olarak olimpiyat kotasını alan beşinci sporcumuz olacaktır.
Yönetim kurulumuzun, ilk toplantısında vurgulandığı üzere en önemli gündemi maksimum olimpiyat kotasını alma yönünde yapılacak çalışmalardır.
Türk karate camiasının tüm fertlerinin göstereceği birlik ve dayanışma, karatenin ilk defa katılacağı tarihi olimpiyatlar yolunda yapılacak çalışmalarda en büyük sinerjiyi yaratarak
tüm camiamızın en önemli hedefi olan Tokyo 2020 Olimpiyatları‘nda ülkemizin en güçlü şekilde  temsil edilmesini sağlayacaktır.
Sürdürdüğü yaşam şekli , çalışkanlığı, vizyon ve azmi ile bizlere örnek olan rahmetli Başkanımızın en büyük hayalini gerçekleştirmek hepimizin öncelikli hedefi olmalıdır.
Bu meşakkatli yolda ilerlememizi sağlayan öncelikle teknik ekibimiz ve sporcularımız olmak üzere tüm emeği geçenlere ve yürekten dualarıyla yanımızda olanlara teşekkür ederiz.
Birlikte güçlüyüz.
Sevgi ve saygılarımızla,
Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu