World Athletics’in organize ettiği grand prix serisi Elmas Lig’in ikinci etabı için dünyanın yıldızları Doha’da buluşuyor. Yarışmalara Türk Milli Takımı’ndan da beş isim katılacak.

Atletizmde en önemli tek günlük yarışma serisi olan Elmas Lig’in ikinci etabı Doha’da 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Müsabakalarda Türkiye’den beş atlet yarışacak. Olimpiyat’a hazırlanan Ay-yıldızlılar, böylece son dört yıl içinde Elmas Lig’e tek seferde en yüksek katılımı sağlamış olacak.

Doha Elmas Lig’e dahil olan, ancak ana programdan bir gün önce (27 Mayıs) yapılacak erkekler çekiç atma müsabakasında Özkan Baltacı sahneye çıkacak. Olimpiyat vizeli Universiade şampiyonu Özkan, Avrupa Atmalar Kupası’ndan sonra bu yılki ikinci uluslararası yarışmasında ter dökecek.

28 Mayıs’ta ise Olimpiyat üçüncüsü Yasmani Copello 400 metre engellide, 2017 dünya şampiyonu Ramil Guliyev 200 metrede, Kayhan Özer 100 metrede, Yasemin Can ise 3000 metrede piste çıkacak. Guliyev, yarışta eski dünya şampiyonu Justin Gatlin’le mücadele verecek. Yasemin Can’ın rakipleri arasında ise Helen Obiri, Margaret Chelimo gibi önemli isimler var. Yasmani Copello da, dünya üçüncüsü Abderrahman Samba ile zorlu bir mücadeleye girişecek.

Yarışlar 28 Mayıs Cuma akşamı TRT Spor Yıldız’dan canlı olarak yayınlanacak.