Dünya Kupası Avrupa Elemeleri H Grubu’nda mücadele eden Kadın A Milli Futbol Takımımız, üçüncü maçında Sırbistan ile 26 Ekim 2021 tarihinde karşılaşmak için Belgrad’a geldi. İstanbul Havalimanı’nda İGA Lounge’da ağırlanan Ay-Yıldızlılarımız, daha sonra Türk Hava Yolları’na ait uçakla Sırbistan’a uçtu. Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin de kafileye eşlik etti. Belgrad’da kafilemizi Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy ve eşi Canan Aksoy karşıladı. Milliler, Belgrad’dan konakladıkları Kragujevac şehrine geçti ve öğleden sonra ayağının tozuyla antrenmana çıktı. Koşu ve ısınma ile başlayan antrenman, taktik çalışmayla son buldu. Antrenmanı Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin de takip etti.

Büşra Kuru’ya doğum günü kutlaması

Kadın A Milli Takım oyuncularımızdan Büşra Kuru’ya Sırbistan’da doğum günü kutlaması düzenlendi. Takımın konakladığı otelde 20 yaşına giren Büşra için pasta kesildi.

H Grubu’ndaki ilk maçında Alanya’da Portekiz ile 1-1 berabere kalan, ardından Bulgaristan’ı İstanbul’da 1-0 yenen Ay-Yıldızlılarımız’ın kadrosu şu şekilde:

Kaleciler: Selda Akgöz (ALG Spor), Gamze Nur Yaman (Zhilstroy 1), Ezgi Çağlar (Fenerbahçe A.Ş.), Fatma Şahin (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı)

Defans: Gülbin Hız (ALG Spor), Berna Yeniçeri (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı), Didem Karagenç (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı), Kezban Tağ (Alg Spor), Fatoş Yıldırım (Ataşehir Belediye Spor), Ece Tekmen (ALG Spor), Büşra Kuru (FFC Niederkirchen), Eda Karataş (ALG Spor)

Orta Saha: Ebru Topçu (ALG Spor), Elif Keskin (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı), Cansu Nur Kaya (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı), Emine Ecem Esen (ALG Spor), Derya Arhan (ALG Spor), Miray Cin (MSV Duisburg), İlayda Civelek (ALG Spor), Birgül Sadıkoğlu (Zhilstroy 1)

Forvet: Melike Öztürk (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı), Benan Altıntaş (Fomget Gençlik ve Spor), Yağmur Uraz (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı), Kader Hançar (Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı)

Futbol Gelişim Direktörü: Oğuz Çetin

Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası

Maç Programı:

Tarih-Saat 1. Takım Skor 2. Takım Stat / Yer
21.10.2021 – 18.00 Türkiye 1-0 Bulgaristan Necmi Kadıoğlu Stadyumu – İstanbul
26.10.2021 – 18.00 Sırbistan Türkiye FK Metalac – Gornji Milanovac

 

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası Avrupa Elemeleri H Grubu
Takımlar O G B M A Y P
1.ALMANYA 3 3 0 0 13 1 9
2.PORTEKİZ 3 2 1 0 7 2 7
3.TÜRKİYE 2 1 1 0 2 1 4
4.SIRBİSTAN 2 0 0 1 2 7 0
5.İSRAİL 2 0 0 2 0 5 0
6.BULGARİSTAN 2 0 0 2 0 8 0