Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Genel Merkezi’nden yapılan resmi yazılı açıklamada; Kuruluşumuz geçmiş tarihlerde yapmış olduğu uyuşturucuyla mücadele kampanyalarına 81 ilde yeniden başlayacaktır açıklaması yapıldı.

GESKON Genel Başkan Yardımcısı Aytaç Atabay, yapmış olduğu yazılı açıklamasında; Kovid salgın hastalığı sebebiyle ara vermiş olduğumuz Türkiye genelinde uyuşturucuyla mücadele kampanyalarına 81 ilde ve bütün üniversitelerde yeniden başlayacağız dedi.

Aytaç Atabay, GESKON tarafından bütün Türkiye’de ve üniversitelerde yapılacak olan uyuşturucuyla mücadele kampanyalarında konusunda uzman kişiler görev alacaklar ve gençlerimizi her türlü uyuşturucu madde ve uyarıcı madde konularında bilinçlendirecek ve bilgilendireceklerdir dedi.
GESKON Genel Başkan Yardımcısı Aytaç Atabay, Türkiye genelinde yapılacak olan uyuşturucuyla mücadele kampanyalarında, Türkiye Cumhuriyeti Hükümet yetkililerimiz ve güvenlik güçlerimizle birlikte koordineli olarak çalışılacaktır dedi.

Aytaç Atabay, GESKON Yönetim Kurulu tarafından Genel merkezde uyuşturucuyla mücadele birimi kurulmuştur ve ilgili projeyle ilgili gerekli hazırlıklar tamamlandiktan sonra rapor halinde başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ve hükümet yetkilileri ile paylaşılacaktır dedi.