Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Aytaç Atabay, beraberindeki heyetle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

19 Mayıs 1919’un 101’inci yıldönümü için ilk resmi tören Anıtkabir’de düzenlendi. Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Aytaç Atabay, 81 il ve KKTC’den gelen temsilci gençler ile 11 ülkeden gelen 20 gencin yanı sıra sporcular, ve üye federasyon  temsilcileriyle Anıtkabir’de törenlere katıldı Aytaç Atabay   başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. mozoleye çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Aytaç Atabay açıklamasında “Aziz Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk meşaleyi yaktığınız 19 Mayıs tarihini gençlerimizle birlikte yine coşku ve heyecanla kutluyoruz. Bir asır önce, hürriyetimiz uğruna mücadele verdiğiniz bu topraklarda, biz de bugün aynı ruhla Cumhuriyetimiz ve istikbalimiz için çalışıyoruz. Türkiye’nin ve gençlerimizin geleceğini yine gençlerle beraber inşa ediyoruz dedi.

Aytaç Atabay Gururla ifade etmek isterim ki, ‘bütün ümidim gençliktedir’ diyerek işaret ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları, bugün yalnız ülkemizin değil, sahip oldukları adalet, vicdan ve merhamet gibi erdemlerle bütün insanlığın ümididir. Daha güçlü Türkiye idealine işte bu iftihar vesilesi gençlerimizle yürüyor ve yarınlara umutla bakıyoruz,

‘En büyük eserim’ dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi olmanın onuru ve minnettarlığıyla sizi ve kahraman silah arkadaşlarınızı rahmetle, hürmetle anıyorum. Aziz emanetiniz emin ellerde. Ruhunuz şad olsun.”