Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Uygur, GESKON yönetim kurulu adına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Murat Uygur “Şiddet kaderiniz değil. Şiddete göz yummayın, sessiz kalmayın.” “Erkeklik kadına vurmakla değil onu korumakla gösterilir.”

Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

“Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur.”

Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

Erkeklik kadını sevmek saygı duymaktır, ona vurmak değildir.

Bu yüzden suçlular hapse düştüklerinde örnek vatandaşa dönüşür. Çünkü içeride tecavüz edip öldürecekleri kadınlar yoktur.

Türkiye’de kadına şiddet olaylarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu insanlık dışı olaya tepki göstermek isteyen Uygur ‘Kadına şiddete hayır’ mesajı verdi

Çocuk gelinlerin, çocuk ölümlerinin, kayıtsız çocuk işçilerin, çocuk taciz ve tecavüzlerinin yüz binlerle ifade edildiği, madde bağımlılığının ortaokul düzeyine yayıldığı bir ülkede çocuk ve Kadın haklarından bahsetmek maalesef oldukça zor.

Hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağlamaktadır.  Gençlik ve Spor Konfederasyonu yönetim kurulu olarak Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

Bu düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz dedi