Gençler Avrupa Kupası için Saraybosna’da

Yaklaşık bir buçuk yıldır uluslararası müsabakalarına Kovid-19 pandemi nedeniyle ara verilen Gençler judo müsabakaları 19-20 Haziran’da Bosna Hersek’in başkentinde yapılacak Anvrupa Kupası müsabakalarıyla son bulacak.

 

Tatamiden gençler kategorisinde bir buçuk yıl uluslararası müsabakalara zorunlu verilen ara Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 19-20 Haziran’da son bulacak. Kovid-19 pandemisi nedeniyle judoya ara verilen ve yeniden belirlenen uluslararası maç programına göre Gençler Avrupa Kupası heyecanı hafta sonunda yeniden yaşanacak.

24 ülkeden 118 kadın ve 163 erkek judokanın kayıt yaptırdığı bu müsabakada Ay-yıldızlı judogilerle mücadele edecek Milli takım bugün hava yoluyla Bosna Hersek’e gitti.

Gençler Avrupa Kupası’nda milli takımda kadınlarda 7, erkeklerde 8 sporcu madalya sınavı verecek. Milli takım şu isimlerden oluştu:

Kadınlar: 48 kilo Hanife Özcan, 52 kilo Buketnur Karabulut, 57 kilo Hasret Bozkurt ve Özlem Yıldız, 63 kilo Habibe Afyonlu ve Ayten Mediha Yeksan ile +78 kilo Hilal Öztürk.

Erkekler: 60 kilo Berat Bahadır ve Emirhan Karahan, 66 kilo Ejder Toktay ve Talha Büyükeser, 81 kilo Musa Şimşek, 90 kilo Ahmet Çuhadar ve Ömer Kemal Aydın ile +100 kilo Münir Ertuğ.