Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Türkiye’de gerçekleşeceğinin müjdesini verdiği gençlerde kızlar ve erkeklerin dünya kupası olan BNP Paribas Junior Davis Cup ve Junior Billie Jean King Cup Finalleri Antalya Club Mega Saray Tenis Akademisi’nde 28 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı BNP Paribas sponsorluğunda düzenlenen Junior Davis Cup ve Junior Billie Jean King Cup Finalleri’nde kızlarda 16, erkeklerde 16 olmak üzere toplamda 32 milli takım ve 21 ülke mücadele edecek. Milli takımımız da hem kızlar hem de erkeklerde bu dev organizasyonda korta çıkacak. Organizasyon en iyi 16 yaş ve altı tenis yeteneklerine bir takımın parçası olarak oynama ve kendi ülkelerini temsil etme fırsatı sunacak. Geleceğin dünya yıldızlarının yarışacağı organizasyonda Denis Shapovalov, Felix Auger-Aliassime, Iga Swiatek ve Coco Gauff önceki yıllarda milli takımlarıyla şampiyonluk kazanan yıldızlar arasında yer alıyor.

BNP Paribas Junior Davis Cup ve Junior Billie Jean King Cup Finalleri’nin lansmanı 27 Eylül Pazartesi saat 17.00’de organizasyonda mücadele edecek ülkelerin katılımı ile Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Ülkemizin ilk kez ev sahipliği yapacağı, küresel tenisin gelecekteki yıldızlarını bir araya getiren bu büyük organizasyonu gerçekleştirecek olmaktan dolayı son derece mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen TTF Başkanı Cengiz Durmuş, “Geçtiğimiz hafta İstanbul’da ev sahipliğimizde gerçekleşen Davis Cup’ta Letonya’yı 4-0 yenen A milli erkek takımımız tarihi bir başarıya imza atarak Dünya Grubu 1 play-off’larına yükselmeye hak kazandı. Millilerimiz bu kez gençler kategorisinde Davis Cup ve Billie Jean King Cup’ta mücadele edecek, bu anlamda da heyecanımız yüksek. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın değerli katkıları ile birlikte Türkiye’nin düzenlediği büyük organizasyonlarla artık bir tenis ülkesi olduğunu söyleyebilirim bu önemli organizasyonu da en iyi şekilde gerçekleştirmek adına tüm ekibimiz canla başla çalışıyor. Bu heyecana ortak olmak için bütün tenis severleri Antalya’ya bekliyoruz” dedi.