Tokyo’da düzenlenen 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil eden Fenerbahçe Spor Kulübü sporcuları için düzenlenen özel etkinliğe Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TAF Başkanı Fatih Çintimar’ın da aralarında olduğu bir çok isim katıldı.

Geçtiğimiz ay yapılan 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Ay-yıldızlı formayı giyen Fenerbahçeli sporcuları onore etmek için düzenlenen özel etkinlik Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşti. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un ev sahipliğindeki buluşmaya Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı. Bakan Kasapoğlu, “Spora kattığınız emekleriniz ve tüm varlığınız için sizlere minnettarız. Bu tarihi başarı ve destek için Fenerbahçe ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Altı branşta 22 sporcuyla oyunlarda yer alan Fenerbahçeli sporculara, aileleri ile birlikte katıldıkları buluşmada kulüp tarafından özel olarak hazırlanan plaketler, Bakan Kasapoğlu tarafından teslim edildi.

Buluşmada Fenerbahçe’nin Olimpik atletleri Ersu Şaşma, Eda Tuğsuz, Özkan Baltacı, Tuğçe Şahutoğlu, Ramil Guliyev, Kayhan Özer ve Oğuz Uyar, Bakan Kasapoğlu ve TAF Başkanı Fatih Çintimar ile bir araya geldi. Başkan Çintimar, Fenerbahçe’nin atletizmin lokomotif kulüplerinden olduğunun altını çizerek, sarı-lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç’a ve uzun yıllardır Türk sporuna hizmet eden amatör şubeler koordinatörü ve eski TAF başkanlarından Fikret Çetinkaya’ya atletizme desteklerinden dolayı teşekkür etti.