Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Birliği (AB) – Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Ryszard Czarnecki ve beraberindeki heyeti, Bakanlık makamında kabul etti.

 

Sayın Bakanımız  Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Birliği (AB) – Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Polonyalı Sayın Ryszard Czarnecki ve beraberindeki heyeti, 14 Ekim 2021 tarihinde Bakanlık makamında kabul etti.

AB ve Polonya ile ülkemizin ilişkilerinin gündeme geldiği ikili görüşmede özellikle yumuşak bir güç olan spor alanında gerçekleştirilebilecek işbirlikleri üzerinde duruldu. Görüşmede ülkelerimizin Olimpiyatlardaki karşılıklı başarısına vurgu yapıldı.

Sayın Czarnecki, spor alanında özellikle voleybol branşında genç sporcular arası değişim programı uygulanabileceğini, AB Spor Forumu kapsamında çeşitli somut faaliyetler gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

Sayın Bakanımız, sporun ilişkilerimizi geliştirmek için çok önemli bir araç olduğuna vurgu yaparken Türkiye’nin dört bir yanının modern spor tesislerine kavuşturulduğunu, sporcular arası değişim programını memnuniyetle destekleyeceğini ve spor turizmi alanında önemli işbirlikleri geliştirilebileceğini belirtti.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşme, AB ve Polonya ile ülkemiz arasında gençlik ve spor alanındaki ilişkilerin ilerletilmesi ve daha da üst seviyeye taşınması arzu ve temennileriyle tamamlandı