Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana düzenlenen Gazi Koşusu’nun 95’incisini Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu, jokeyliğini Ahmet Çelik’in yaptığı “Burgas” isimli safkan kazandı. Koşuyu kazanan “Burgas” adlı safkanın sahibi Sanem Kahraman’a ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

1927 yılından bu yana Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen Gazi Koşusu’nun 95’incisi Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi.

Üç yaşlı safkan İngiliz taylarının yarış hayatlarında sadece bir kez koşabildikleri, çim pistte 2 bin 400 metre mesafeli koşuya bu yıl 21’i erkek, 1’i dişi olmak üzere 22 at katıldı.

Koşuyu Ahmet Çelik’in bindiği “Burgas” isimli safkan 2.27.36’lık derecesiyle ilk sırada bitirdi.

Yarışta ikinciliği 2.27.53’lük derecesiyle Gökhan Kocakaya’nın bindiği ve Melis Kurtel Emin’in sahibi olduğu “Real Runner” adlı safkan aldı. Üçüncü sırada ise 2.27.54’lük derecesiyle Adnan Türkoğlu’nun sahibi olduğu ve Kadir Tokaçoğlu’nun bindiği “Megaloman” adlı safkan geldi.

Gazi Koşusu’nu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da hipodromda seyretti.

Koşuyu kazanan “Burgas” adlı safkanın sahibi Sanem Kahraman’a ödülünü Bakan Kasapoğlu verdi.

Gazi Koşusu seyircisiz gerçekleştirildi

Gazi Koşusu’na, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında seyirci alınmadı.

Her sene Veliefendi Hipodromu’nda festival havasında gerçekleştirilen ve yarışseverlerin büyük ilgi gösterdiği “Derbi”, geçen yıl olduğu gibi seyirci olmadan yapıldı.