Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Üniversite Oyunları’nda 22 altın, 19 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 47 madalya kazanarak rekor kıran sporcuları kutladı.

 

Polonya’nın Lodz kentinde Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) tarafından düzenlenen Avrupa Üniversite Oyunları’nda, 22 altın, 19 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 47 madalya kazanarak rekor kıran genç sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

 

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

228 üniversitenin katılımıyla Polonya’da gerçekleşen ve 15 branşta mücadele ettiğimiz Avrupa Üniversite Oyunları’nda 22 altın, 19 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 47 madalya kazanarak güzel bir başarıya imza attık. 2018 yılında düzenlenen organizasyona göre başarısını ikiye katlayarak rekor kıran genç sporcu kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum. Genç yaşta aldıkları bu başarıların katlanarak artacağına inancım tam. Bu yolda sizlere destek olan başta aileleriniz ve antrenörleriniz olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.