Federasyonumuzun ve Uluslararası Kano Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan “Akarsı Slalom Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Kota Yarışları” 06-09 Mayıs 2021 tarihlerinde İtalya / Ivrea!da gerçekleştirildi.

Yarışlarda ülkemizi, idareci ve antrenör  ; Orhan Turan EMNİYET, ve Emir SARGANOVIC, milli sporcularımız; Mustafa Arda ACAR, Kamil KAÇAR ve Bahadır KARADUMAN temsil ettiler.

26 ülkeden 66 sporcunun mücedele ettiği Erkekler K1 kategorisinde yarışan Mustafa Arda Acar, Kamil Kaçar ve Bahadır Karaduman ilk denemede sırasıyla 48. 64. ve 65. olarak yarışı tamamladılar. 36 sporcunun yarıştığı ikinci denemede ise elde ettikleri süreler sporcularımızın 19. 31. ve 33. sırada yer almalarını sağladı. Elde edilen bu dereceler malesef  sporcularımızın Yarı Final listesine adlarını yazdıramalarına yetmedi.

18 ülkeden 39 sporcunun mücadele ettiği Erkeler C1 kategorisinde ise ülkemizi Muhammet USTA temsil etti. İlk denemedeki performansı ile 36. sırada yer alan milli sporcumuz 19 sporcunun katıldığı ikinci denemede ise 16. sırada yarışı tamaladı ve Yarı Finale kalma şansını elde edemedi.