Bakanımız Yanık Kuruluşlarda Yetişmiş ve YKS’de Başarılı Olmuş Gençlerle Bakanlıkta Bir Araya Geldi


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, gençlerle buluştuğu fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak “Yarın karşınıza avukat, doktor, mühendis olarak çıkacaklar. Hepsiyle gurur duyuyoruz, siz de duyabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda korunma ve bakım altındaki çocuklardan 780’i 2021-YKS’ye katıldı.

Üniversiteli olmaya hazırlanan gençlerden 2’si sözel alanda ilk 10 bine girme başarısını gösterdi. Gençlerden 3’ü sayısal alanda, 6’sı sözel alanda, 2’si de eşit ağırlıklı alanda ilk 100 binde yer aldı. Ayrıca 4 genç 300 olarak belirlenen dil puanı barajını aştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, YKS’de başarı gösteren gençleri Bakanlıkta ağırlayarak, başarılarının devamını diledi.

Gençlerle buluştuğu fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Yanık, “Kuruluşlarımızda yetişen gençlerimiz üniversiteye başlıyor. Tercihlerini yapmadan önce YKS’de başarı elde etmiş gençlerimizde bir araya geldik. Yarın karşınıza avukat, doktor, mühendis olarak çıkacaklar. Hepsiyle gurur duyuyoruz, siz de duyabilirsiniz” ifadelerini kullandı.